Εγγραφές Στ' Τάξη

Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α’ τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2024-2025

Εγγραφές Στ' Τάξη

Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α’ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2024-2025

Γενικά ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

Παραλαβή εξοπλισμού ρομποτικής και STEM

Το σχολείο μας παρέλαβε σήμερα 24 κιτ ρομποτικής! Θα ενισχύσουν τον υπάρχοντα εξοπλισμό ρομποτικής που αξιοποιείται ήδη στο μάθημα της Πληροφορικής.

Γενικά Ε' Τάξη Μουσική Στ' Τάξη

Εκδήλωση-αφιέρωμα στον Μίμη Πλέσσα – 28/5/2024 8:30μμ

Επίσκεψη κλιμακίου της Πυροσβεστικής στο σχολείο μας

Σήμερα επισκέφθηκε το σχολείο μας κλιμάκιο της Πυροσβεστικής για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικών παρουσιάσεων και επίδειξη μέσων πυρόσβεσης.

Ευχαριστούμε θερμά τον 10ο Πυροσβεστικό Σταθμό Αθηνών για την ανταπόκριση στην πρόσκλησή μας.

Γενικά Στ' Τάξη

Εισαγωγή μαθητών/τριών στα Σχολεία Δευτεροβάθμιας Εκκλησιαστικής Εκπαίδευσης,κατά το σχολικό έτος 2024-2025

Γενικά Στ' Τάξη

Υποβολή αιτήσεων για την εισαγωγή μαθητών στα Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία για το σχ. έτος 2024-25

Γιορτή για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή του σχολείου μας για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821, η οποία διοργανώνεται από τους/τις μαθητές/τριες της Στ’ τάξης, θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 και ώρα 08:30 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Την ημέρα αυτή δεν θα γίνουν μαθήματα και οι μαθητές/τριες μετά τη λήξη της γιορτής(περίπου στις 10:00), θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους.

Το Ολοήμερο σχολείο και η Πρωινή Ζώνη δεν θα λειτουργήσουν.

Παρακαλούμε να φροντίσετε για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών από το σχολείο.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Βαθμολογία Β’ Τριμήνου

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι η ενημέρωσή σας για την πρόοδο των μαθητών (Α – Β τάξεις) καθώς και η παράδοση της βαθμολογίας του Β΄ τριμήνου για τις τάξεις Γ- Δ- Ε-Στ θα πραγματοποιηθεί την Tρίτη 19/3/2024 από 13:15 έως 14:00 στις τάξεις.

Το Ολοήμερο σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Σύλλογος Γονέων